ثبت نام در سايت همسر يابي ثبت نام در سايت همسر يابي

سايت همسريابي شيدايي - 428 هزار نفر آماده ازدواج دائم و موقت

راهي كه بايد براي رسميت بخشيدن به ازدواج يك زوج طي كرد چندان دراز و پرپيچ و خم نيست.

ازدواج رسمي,مراحل ازدواج,ازدواج هاي امروزي

 با اين حال به كمي زمان نياز دارد. يك هفته شايد كمترين زماني باشد كه مي‌توان براي آن درنظر گرفت. البته در مواقعي خاص ظرف 2‌روز هم مي‌توان همه مراحل اين كار را طي كرد. با اين مراحل بيشتر آشنا شويد.

گام شماره صفر: مشورت
قبل از اين كه به توافق هاي اوليه برسيد، در همان جلسات اول و حتي در طول دوراني كه نامزدي و عقدتان را طي مي كنيد، بايد با يك مشاور مجرب در ارتباط باشيد. فكر نكنيد كه رفتن پيش مشاور ازدواج يك كار نمايشي و فرماليته است. اين توجيه كه مگر قديمي ها چطور ازدواج مي كردند، حداقل در زمان فعلي جواب نمي دهد. ازدواج هاي امروزي بسيار پيچيده تر از ازدواج هاي قديمي هستند. اولا چون آدم هاي امروز پيچيده تر شده اند و ثانيا چون الگوهاي زندگي مشترك تغيير كرده، افراد سازشكاري كمتري دارند و ديگر مثل سابق تحمل شرايط دشوار را ندارند. از اين مهم تر، با بزرگتر شدن جوامع آدم ها از هم فاصله بيشتري گرفته اند و شناخت پيدا كردن نسبت به يكديگر به اندازه سابق آسان نيست. در دنياي پيچيده امروز كه نرخ بيماري ها و اختلالات رواني هم بالاتر رفته، كمك گرفتن از يك متخصص دلسوز، ديندار و مجرب شرط عقل است. بنابراين از هزينه كردن در اين باره نترسيد و در تمام مراحل ازدواج تان با يك مشاور ارتباط داشته باشيد.
 
گام اول: دريافت نامه از محضر
اولين گام براي ثبت ازدواج انتخاب محضر است و مراجعه به اين محضر ثبت ازدواج. در اين مراجعه به همراه داشتن مدارك شناسايي زوجين و شناسنامه پدر زوجه الزامي است. مدارك را به همراه يك قطعه عكس 4* 3 به دفتردار تحويل دهيد تا نامه‌اي دريافت كنيد كه در آن زوجين به آزمايشگاه مورد نظر براي انجام آزمايش‌هاي قبل از ازدواج معرفي مي‌شوند. اين نامه مهر و امضاي محضر را دارد و يك قطعه عكس از زوجين بالاي آن منگنه شده است. در اين نامه جايي براي مهر و امضاي آزمايشگاه گنجانده شده است. بدون داشتن اين معرفي‌نامه، آزمايشگاه زوجين را نمي‌پذيرد. معمولا هر دفتر ثبت ازدواج بسته به موقعيت مكاني‌اي كه دارد زوجين را به نزديك‌ترين آزمايشگاه معرفي مي‌كند.
 
گام دوم: مراجعه به آزمايشگاه
معرفي‌نامه محضر را به قسمت پذيرش تحول دهيد و منتظر باشيد تا نامتان اعلام شود. ناشتا بودن، شرط اوليه براي انجام آزمايش اعتياد است كه با نمونه‌گيري از ادرار انجام مي‌شود. هنگام اين آزمايش، شما با دوربين مدار بسته تحت نظارت هستيد تا تقلبي انجام ندهيد. براي انجام آزمايش اعتياد لازم است مواردي را رعايت كنيد. ازجمله اينكه يك هفته قبل از انجام آزمايش از مصرف برخي از دارو‌ها خودداري كنيد، مثل داروهاي كدئين‌دار و مسكن‌هاي مخدر. ظاهرا مصرف داروي ويتامين ب كمپلكس هم در چند روز قبل از انجام آزمايش نتيجه آزمايش را با اختلال روبه‌رو مي‌كند. اگر داروي خاصي هم مصرف مي‌كنيد حتما از قبل با پزشك خود مشورت كنيد تا درصورت امكان، قبل از انجام اين آزمايش، آن را استفاده نكنيد.
 
گام سوم: واكسن كزاز
سومين مرحله مخصوص خانم‌هاست؛ بايد با راهنمايي مسئولان آزمايشگاه به اتاق واكسن مراجعه و به نوبت، واكسن كزاز را دريافت كنند. كساني كه بيش از 10سال از تزريق اين واكسن به بدنشان مي‌گذرد بايد اين واكسن را دريافت كنند؛ هرچند به تمام افرادي كه براي انجام آزمايش‌هاي پيش از ازدواج به آزمايشگاه مراجعه مي‌كنند تزريق اين واكسن توصيه مي‌شود.

گام چهارم: آزمايش خون
چهارمين خان مربوط به آقايان است؛ از آنها نمونه خون دريافت مي‌شود تا 2بيماري خوني در آنها بررسي شود؛ هپاتيت و تالاسمي. تالاسمي خود 2نوع ماژور و مينور دارد و نوع آن در تعيين نتيجه آزمايش ازدواج تأثير زيادي دارد. تالاسمي مينور نوعي كم خوني قابل درمان است و تالاسمي ماژور كم خوني بسيار شديد است كه قابل درمان نيست. نتيجه اين آزمايش خيلي زود و در‌‌ همان روز مراجعه به آزمايشگاه آماده مي‌شود و زوجين قبل از دريافت نامه به محضر، از آن مطلع مي‌شوند. به زوجيني كه در خانواده و يا اطرافيانشان مواردي شامل بيماري‌ها و اختلال‌هاي ژنتيك ديده مي‌شود توصيه مي‌شود كه علاوه بر انجام آزمايش‌هاي معمول پيش از ازدواج، براي انجام آزمايش ژنتيك در كلينيك‌هاي مربوطه اقدام كنند.

بد نيست بدانيد كه ازدواج‌هاي خويشاوندي در ايران منجر به افزايش بيماري‌هاي كمياب و نادر ژنتيكي شده كه اين بيماري‌هاي نادر در بسياري از مناطق دنيا شيوع ندارند زيرا در كشورهاي اروپايي حدود چند صد سال است كه ازدواج‌هاي فاميلي صورت نمي‌گيرد. بنابراين مشاوره ژنتيك پيش از ازدواج بسيار اقدام مهمي است.
 
گام پنجم: جلسه آموزشي
زوجين براي اينكه با زندگي مشتركي كه پيش رو دارند بهتر آشنا شوند بايد در جلسه آموزشي‌اي كه در آزمايشگاه برگزار مي‌شود شركت كنند. اين جلسه يك ساعته براي آقايان و خانم‌ها جداگانه برگزار مي‌شود و در پايان اين كلاس آموزشي، در مقابل نام شركت‌كنندگان در كلاس امضاي تأييد جا مي‌گيرد. افرادي كه ازدواج مجدد را تجربه مي‌كنند از شركت در اين كلاس‌ها معاف هستند. در پايان كلاس كتابچه يا جزوه‌اي مربوط به آموزش‌هاي قبل از ازدواج به زوجين داده مي‌شود.
 
گام ششم: نامه از آزمايشگاه
قبل از ظهر نتيجه نهايي آزمايش‌ها مشخص مي‌شود و در برگه ازدواج امضاهايي مربوط به انجام آزمايش اعتياد، دريافت واكسن كزاز براي زوجه و نتيجه آزمايش خون زوج و تأييديه شركت در جلسه آموزشي ديده مي‌شود و مطلوب بودن همه اين موارد را به محضرخانه اطلاع مي‌دهد. نتيجه اين آزمايش تنها براي مدت يك‌ماه اعتبار دارد و اگر در اين مدت عقدتان را ثبت نكرديد بايد آزمايش تجديد شود.
 
گام هفتم: ثبت ازدواج
حالا بايد دوباره به محضر مراجعه كنيد؛ اين بار براي ثبت رسمي ازدواج. البته اين كار با تعيين وقت قبلي از محضر انجام مي‌شود. اطلاعاتي مانند نوع عقد و مدت آن، ميزان مهريه و شيربها، شروط عقد و... در زمان تعيين وقت از محضر بايد به محضردار ارائه شود. روزي كه براي ثبت رسمي ازدواج به دفا‌تر ثبت مراجعه مي‌كنيد بعد از جاري شدن خطبه عقد و اعلام شرط و شروط ازدواج، بايد دفتر بزرگ محضر را به همراه دفترچه‌اي كه در اختيار شما قرار مي‌دهند امضا كنيد. تعداد اين امضا‌ها كم نيست و هر كدام درباره موضوع خاصي است كه بايد قبل از امضا با دقت بخوانيد. اگر بين خانواده‌هاي دوطرف در زمان خواستگاري توافقي كتبي انجام شده باشد لازم است اين اسناد هم قبل از جاري شدن عقد به محضر ارائه شود.
 
گام هشتم: دريافت عقدنامه
بسته به شلوغي و يا خلوتي محضردار مورد نظر، از 3 تا 10 روز طول مي‌كشد تا عقدنامه رسمي زوجين آماده شود و اطلاعات درج‌شده در آن در اسناد رسمي به ثبت برسد و عقد، جنبه رسمي پيدا كند. ثبت عقد در شناسنامه هم توسط‌ همان محضر انجام مي‌شود و براي اين كار هم مدت زماني را بايد درنظر گرفت. حالا ديگر عقدنامه هم به دست‌تان رسيده و ازدواج، رسميت پيدا كرده است. نخستين كاربرد اين عقدنامه اين است كه به وسيله آن مي‌توانيد براي دريافت وام ازدواج اقدام كنيد. اين وام كم بهره‌ترين وامي است كه بانك‌ها پرداخت مي‌كنند. براي همين هم متقاضيان زيادي دارد. اين نكته را به‌خاطر داشته باشيد كه تنها تا 6‌ماه پس از تاريخ تنظيم و صدور عقدنامه امكان دريافت وام ازدواج را داريد.
منبع:همشهري آنلاين، سلامت


برچسب:
امتیاز:
بازدید: 10
+ نوشته شده: 1395/12/8 ساعت: ۱۰ توسط:yahova83 :

همسر خاص,زندگي با همسر خاص,قبل از ازدواج

همسر خاص,زندگي با همسر خاص,قبل از ازدواج

زندگي مشترك با يك فرد تحصيلكرده، روشنفكر و خاص دردسرهايي دارد. آدم هاي خاص همان طور كه خودشان هم عقيده دارند با بقيه متفاوت اند و نمي توانيد انتظار داشته باشيد با آنها طبق قواعد زندگي ديگران، زندگي كنيد.

شايد روياي شما قبل از ازدواج اين بوده كه با يك فرد تحصيلكرده و روشنفكر و متفاوت زير يك سقف زندگي كنيد. كسي كه هنرمند است، دكتراي يك رشته خيلي مهم سايت صيغه موقت و خاص را دارد يا در يك شغل عجيب و جالب مشغول كار است. واقعيت اين است كه زندگي با چنين فردي همان قدر كه جالب و جذاب است، مي تواند آزاردهنده باشد. به يك دليل ساده! شما بايد در تمام قواعدتان كه تا پيش از اين به نظرتان عادي و بديهي مي آمد تجديد نظر كنيد!

قشر روشنفكر جامعه ويژگي هاي خاص خودشان را دارند و همسران اين افراد اگر با شرايط زندگي مشترك كنار نيايند، مشكلات جدي و جبران ناپذيري برايشان ايجاد مي شود.

شما ممكن است نتوانيد با او به خيلي از تفريحات بپردازيد چون آنها را دون شان خود مي داند. ممكن است حاضر نباشد با شما هر جايي بيايد چون وقت خود را ارزشمندتر از آن مي داند كه در مهماني ها صرف كند. سايت صيغه موقت او ممكن است چندان راغب نباشد شما از كارهايش سر درآوريد. آدم هاي خاص حيطه فردي پررنگ تري دارند و كمتر زير بار قواعد مرسوم اجتماعي و خانوادگي مي روند.
 
مردان برون گرا
گروهي از افراد روشنفكر و تحصيلكرده جامعه كه صاحب انديشه و تفكر هستند، ويژگي هاي خاصي دارند. منظور از افراد تحصيلكرده فردي با مدرك ليسانس نيست، بلكه در اينجا بيشتر به قشر پزشكان متخصص، اساتيد دانشگاه، پروفسور يا دكتراي تخصصي اشاره داريم. اگر چنين افرادي برون گرا باشند بخشي از وقت شان را در جامعه و محيط پژوهشي مي گذراند. اين افراد با دانشجويان دختر و پسر زيادي در ارتباط هستند، سايت صيغه موقت نظرات شان را راحت و صادقانه مطرح مي كنند و شايد به دليل كارشان مجبور به شركت در سمينارهاي خارجي و داخلي باشند. شايد هم لازم باشد كارگاه هلي مختلف برگزار كنند. به هر حال چنين فردي براي موفقيت بيشتر بايد روابط اجتماعي خوب و قوي داشته باشد. شما بايد بتوانيد اهميت اين روابط را درك كرده و به همسرتان فضاي كافي براي انرژي گذاشتن بر روابطش، تحصيلش و شغلي كه براي آن بسيار زحمت كشيده بدهيد. سايت صيغه موقت اين افراد آنقدر با حرفه خود درآميخته اند كه جزوي از شخصيتشان شده است. براي آنها شغل يا ارتباطاتشان جزوي از سبك زندگي شان به حساب مي آيد، نه صرفا شغل يا رشته تحصيلي و ارتباطات كاري. بنابراين بايد توانايي پذيرش اين سبك زندگي را داشته باشيد.
 
قبل از ازدواج اگر به شرايط خاصي حساس هستيد، در مورد ازدواج بيشتر فكر كنيد. شيفت هاي شبانه، داشتن شخصيت برون گرا، همكاري با خانم ها و... از جمله مواردي است كه اگر با آنها مشكل داريد بايد در مورد انتخاب شريك زندگي مناسب بيشتر فكر كنيد

بايد شكل او باشيد
قبل از ازدواج اگر به شرايط خاصي حساس هستيد، در مورد ازدواج بيشتر فكر كنيد. شيفت هاي شبانه، داشتن شخصيت برون گرا، همكاري با خانم ها و... از جمله مواردي است كه اگر با آنها مشكل داريد بايد در مورد انتخاب شريك زندگي مناسب بيشتر فكر كنيد. شايد طرف مقابل تان يك هنرمند يا فعال اجتماعي باشد. از آن دست افرادي كه به سادگي از كنار چيزي نمي گذرند سايت صيغه موقت و ممكن است نسبت به بي عدالتي ها معترض شوند و همين موضوع دردسرهايي براي خانواده هاي شان ايجاد كند. آنها از شما توقع دارند پا به پايشان در اين فعاليت ها شركت كنيد و اجازه دهيد در راه آرمان هايشان پيش بروند. اگر شما زني معمولي باشيد كه انتظارش از ازدواج، يك زندگي مشترك آرام و معمولي با رفت و آمدهاي خانوادگي و فرزنداني است كه برايشان وقت مي گذاريد، ممكن است در اين سبك زندگي رضايتمند نشويد.
 
دايره دوستان او را بشناسيد
اگر مردي دايره دوستان مختلفي دارد، بايد ديد كه آيا مي تواند بعد از ازدواج اين روابط را سامان دهي كند؟ در صورتي كه فرد هيچ دوستي هم نداشته باشد علامت خوبي نيست و نشان مي دهد كه اين مرد در لاك تنهايي خودش فرو رفته و شايد بعد از ازدواج از رفت و آمد خودداري كند. اگر قبل از ازدواج به توافق برسيد مشكلات كمتري براي تان پيش مي آيد.
 
حد و مرز ايجاد كنيد
وقتي خانمي با مردي ازدواج مي كند كه جراح، بازيگر يا هنرمند است به هر حال بايد بداند ممكن است همسرش شيفت كاري شبانه داشته و شايد گاهي شب ها هم به طور ناگهاني نياز به بيرون رفتن از خانه داشته باشد. وقتي خانمي وارد زندگي با يك مرد تحصيلكرده و روشنفكر شده به هر حال بايد شرايطي را بپذيرد. عاقلانه نيست كه اگر در چنين شرايطي هستيد، سايت صيغه موقت هر روز با همسرتان درگير شويد يا او را محدود كنيد. در صورتي كه اختلافات حل نشده و ادامه داشته باشند اين احتمال وجود دارد كه كار به جاهاي باريك برسد يا منجر به جدايي شود. واقعيت اين است كه هرقدر مخالفت خودتان را ابراز كنيد فايده ندارد چون اين وضعيت در كار همسرتان اجتناب ناپذير است.
منبع: زندگي ايده آل


برچسب:
امتیاز:
بازدید: 15
+ نوشته شده: 1395/12/8 ساعت: ۱۰ توسط:yahova83 :